معرفی ویروس Shortcut

معرفی ویروس Shortcut

برخی از این ویروس ها پس از مخفی کردن فایل‌ها اقدام به ساخت فایل میانبر (Shortcut) به همان اسم بر روی فلش می‌نمایند که تنها اختلاف ظاهریشان با فایل اصلی وجود یک علامت فلش در کنار آیکون فایل است.
در این صورت فایل شما به ظاهر بر روی فلش وجود دارد اما در هنگام اجرای آن متوجه می شوید که فایلها کار نمی کنند و با کلیک کردن بر روی آنها به مسیر دیگری هدایت می‌شوید.

در برخی از مواقع نیز وقتی وارد درایو فلش خود می‌شوید هیچ فایل یا فولدری در آن وجود ندارد در حالیکه ظرفیت فلش پر نشان داده می‌شود.

در حالت‌های قدیمی‌تر چنانچه سیستم خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کردید تا فایل‌های مخفی را نشان بدهد می‌توانستید فایل‌های خود را ببینید ولی عملکرد ویروس‌های جدید به گونه‌ای است که حتی در حالت نمایش فایل‌های مخفی (Show Hidden Files & Folders) باز هم قادر به دیدن فایل‌های خود نیستید.

اول اینکه همیشه و در همه جا این برنامه ها را به همراه ندارید و دوم اینکه برخی از این برنامه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هنگام اجرا آدرس درایو فلش مموری شما را نمیپرسند و کل فایل‌های مخفی و حتی سیستمی کامپیوتر شما را از حالت مخفی خارج می کنند.

در بخش‌های بعدی روش بازیابی اطلاعات فلش و رم را بدون نرم افزار شرح می‌دهیم.

 

خانه هارد ایران با داشتن افراد متخصص در زمینه بازیابی اطلاعات انواع حافظه‌ها آماده ارائه خدمات به مشتریان محترم می باشد .