بازیابی اطلاعات سرور

شرکت کلینیک هارد ایران نکاتی بسیار کارآمد در رابطه با بازیابی اطلاعات سرور را در قالب یک مقاله برای شما جمع آوری کرده است.

اگر raid شما با مشکل مواجه شده، ابتدا متن زیر را خوانده و سپس با کلینیک هارد ایران برای بازیابی  raid خود  تماس بگیرید.

نکات اولیه بازیابی  raid :

به هیچ عنوان ازchkdskاستفاده نکنید.استفاده از این ابزار بر روی  raid باعث پاک شدن اطلاعات داخلی و جابجا شدن facts factor ها میشود.

CHKDSK، خط کشی های دیسک  RAID و اطلاعات خام شما را از بین میبرد و این امر تنها باعث پیچیده تر شدن عملیات بازیابی اطلاعات شما میشود.

در زمان مواجه شدن با مشکل در RAID سرور خود سعی کنید دستورالعمل سرور خود را به یاد آورید.از یاد بردن دستورالعمل (نظم) هارد درایو های  RAID کار شما را در زمان بازیابی سخت تر میکند.

در این زمان بهترین کار این است که network administrator  تمام هارد درایو ها و اتصالات سخت افزاری  raid  را مشخص و بررسی کنید.

اتصالات نادرست  raid می تواند باعث از بین رفتن اطلاعات شود.

در زمان چیدمان مجدد ردیف های  raid بسیار محتاطانه عمل کنید.

گاهی فقط درآوردن و جا انداختن کارت کنترل گر raid و کابل های آن میتواند سیم فایل سرور  NAS و یا  SAN را ثابت کند.

بعضی اوقات نیازی به بازیابی اطلاعات  RAID نیست.  ما فقط قصد کاهش اتفاقاتی که منجر به اختلالات در raid و ارائه ی راهکارهایی برای حل این مشکل را داریم .

آیا ویروس می تواند اطلاعات raid  را از بین ببرد ؟

بله . یافته های ما نشان می دهند که حمله ویروس های مخرب به اطلاعات raid  می تواند منجر به نابودی آن ها و در نهایت نیازمند بازیابی اطلاعات شود .

بازیابی اطلاعات raid  که به ویروس مبتلا شده است بسیار سخت است ، زیرا ویروس خود را به تمام ردیف raid1  کپی می کند .

استفاده از raid zero و raid B O D

خواستار زیاد حافظه باعث بوجود آمدن  raid  است که دستگاهی است که اجازه می دهد چندین هارد درایو در یک ردیف کار کنند . Raid ، حافظه ی بیشتر ، سرعت بیشتر ، اعتماد بیشتر ، و یا ترکیبی از این دو را ارائه می دهد .

نرم افزار یا سخت افزار raid می تواند هر نیازی از اطلاعات را تامین کند : مقاومت بالا در بروز مشکل ، فضای حافظه و توانایی چند کاره بودن raid zero   و raid B0D فضا و سرعت بالاتری را ارائه می دهد .

سرور raid 0+1  من دچار مشکل شده است ، آیا اطلاعاتم قابل بازیابی می باشد ؟

Raid zero+1  یک راهکار پشتیبانی برای raid 1 است که به آن اجازه ی بالایread\write  را می دهد . سپس ردیف دوم raid 1  از ردیف raid zero  بکاپ می گیرد .

Raid 5 من دچار مشکل شده است آیا به بازیابی آن نیاز دارم ؟

ردیف raid 5  به بازیابی نیاز ندارد . زمانی که شما هارد درایو سالمی را جایگزین کنید ، ردیف raid 5  خود را با اطلاعات بازسازی می کنید .

تجربه نشان می دهد که از بین رفتن اطلاعات raid 5  می تواند مربوط به حملات ویروس ها ، پاک شدن پارتیشن ها یا تکرار مشکلات در هارد درایو ها باشد . اگر مشکل raid  شما به خرابی مادربرد و یا کارت کنترل گر مربوط باشد ، بنابراین نیازی به اجرای سرویس بازیابی اطلاعات raid5   ندارید و به محض جایگزین کردن هارد سالم raid  به حالت قبل بر می گردد ،

بازیابی raid 5  چطور انجام می شود ؟

Raid5 نیازمند حداقل۳عدد دیسک می باشد و کارایی استفاده از خط کشی های دیسک و تعادل را افزایش می دهد.

خط کشی ها وظیفه ی جا به جایی بایت ها در هاردهای مختلف را دارند ، بنابراین در لحظه ، بیش از یک هارد کارread/write  را انجام میدهد .

تعادل recovery  ، یک محاسبه است که برای تست بی نقص بودن اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد درایو استفاده می شد.

یکی از عملیات بازیابی اطلاعات  raid 5  ، بازیابی اطلاعات تعادل healing  و سپس بازیابی raid می باشد .

یک تکه از هاردیسکxord 1  ( محاسبه شده ) با یک تکه از هارد ۲ می باشد . مشخص می شود که تکه حاصل شده ، محاسبه تعادل است که در هارد three ذخیره شده .

آیا نیازمند بازیابی نرم افزار raid  می باشم ؟

برخی از ایرادات raid  می تواند حاصل از مادربرد ، کنترل گر ، Ram  ویا CPU  خراب باشد . جایگزین کردن هریک از این اجزای خراب ، می تواند نیاز به بازیابی را کاهش داده و دستگاه شما را دوباره به حالت قبل برگرداند .

آیا حرارت و گرد و غبار می تواند سرور raid  را نابود کند؟

حرارت می تواند هارد درایو ها ، حافظه ها ،  cpu  و اتصالات را نابود کند حتما لازم است که سرور های فایل ، SAN  و NAS  را در جای تمیز و خنک نگهداری کرد . بالارفتن عمر زمانی اتفاق می افتد که فایل سرور ، NAS  و یا SAN  را خاموش کرده و در دمای اتاق نگه داری کنید .

در زمان چیدمان مجدد ردیف های  raid بسیار محتاطانه عمل کنید.

گاهی فقط درآوردن و جا انداختن کارت کنترل گر raid و کابل های آن میتواند سیم فایل سرور  NAS و یا  SAN را ثابت کند.

بعضی اوقات نیازی به بازیابی اطلاعات  RAID نیست.  ما فقط قصد کاهش افاقاتی که منجر به اختلالات در raid و ارائه ی راهکارهایی برای حل این مشکل را داریم .

آیا ویروس می تواند اطلاعات raid  را از بین ببرد ؟

بله . یافته های ما نشان می دهند که حمله ویروس های مخرب به اطلاعات raid  می تواند منجر به نابودی آن ها و در نهایت نیازمند بازیابی اطلاعات شود .

بازیابی اطلاعات raid  که به ویروس مبتلا شده است بسیار سخت است ، زیرا ویروس خود را به تمام ردیف raid1  کپی می کند .

 

کلینیک هارد ایران، به دلیل حساسیت بالای سرور ها، تخصصی ترین تیم و مجهز ترین بخش خود را به سرور ها اختصاص داده، تا در زمان کوتاه تر ،با کیفیت ترین سرویس ها را به مشتریان سرور ، ارائه دهد.

 

برای مشاوره تخصصی رایگان، با ما تماس بگیرید